Home » Stainless – Nocturnal Racer

Stainless – Nocturnal Racer

door Cor Schilstra
61 views 1 minuten leestijd

Het motorvoertuig op de hoes doet me denken aan Painkiller van Judas Priest. De NWOBHM Priest invloeden zijn zeker aanwezig; maar ook andere tachtigerjaren associaties zijn niet van de lucht; Motörhead en zelfs een stukje Plasmatics en Warlock komen even om de hoek kijken. 

Zangers Larissa Cavacece drukt met haar mix van Wendy O’Williams en Leather Leone (Chastain) invloeden een passende stempel op de muziek en gitarist Jamie Byrum zorgt voor de bonuspunten in smaakvolle gitaarbijdragen. Deze laatste zijn zowel qua riffs als soleerstukken soms wel typisch zo’n geval van “waar ken ik dit nog meer van”, maar nergens zo overduidelijk dat het jatwerk is (volgens mij), en het zit wel heel erg lekker in elkaar. Bassiste Mira Sonnleither en drummer Joe Sugar zijn overigens ook bijzonder strak en effectief.

Vier nummers op deze EP, lekker up-tempo met opener Nocturnal Racer en tegen de speedmetal aan met Believer. Traditioneel mid-tempo, in de basis bijna seventies hardrock, maar dan wel inclusief zo’n galopperend roffelstukje met Shot For Shot, en intrigerend afrondend met Evil Eyes. De combinatie van dreinend hakkende riff, lijzige, spooky vocalen en dan die sprankelende solo, waarna het “koortje” weer terug laat keren naar duistere sferen; kom er maar eens op! Een erg leuk plaatje voor tussendoor.

Kijk ook eens naar